Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Matcha pre zdravie

Matcha pre zdravie

Aj vy ste zaznamenali novodobý trend v oblasti kávy a čaju menom matcha? Matcha je zelený čaj, ktorý sa tradične pestuje v Japonsku. Japonci vždy vedeli, čo je pre naše zdravie najlepšie a ináč to nie je ani z matcha čajom. Oficiálny názov je matcha čaj, ale prakticky ide o zelený prášok z lístkov matchy, ktorý sa dá použiť na rôzne spôsoby.

matcha čaj

Matcha čaj.

Najrýchlejšia a najobľúbenejšia príprava matcha nápoju. Postačí vám matcha prášok, ktorý sa zalieva vodou o teplote 60 stupňov. Zachováte tak množstvo dôležitých látok, ktoré sú dôležité pre náš organizmus. Matcha čaj si môžete bez výčitiek dopriať každý deň. Nezľaknite sa však chuti matcha čaju. Nečakajte klasický zelený čaj. Matcha čaj je silnejšej a výraznejšej chuti. Práve preto si môžete dopriať aj prírodné sladidlo. Výbornou voľbou je javorový sirup.

Matcha latte.

Pre gurmánov a milovníov kávy je matcha povýšená na vyššiu úroveň. Použitím napeneného mlieka pripravíte chutné a najmä zdravé latte, ktoré určite nikto neodmietne. Zelené latte pripravíte aj doma v obyčajnom šejkri. Matcha latte si taktiež pýta dochutiť sladidlom a aj v tomto prípade je javorový sirup najlepším riešením.

matcha latte

Varenie, pečenie.

Matcha prášok je plný antioxidantov a iných látok, prospešných pre naše trávenie, imunitu a ďalšie systémy v našom tele. Preto si matchu mnoho ľudí dopraje počas dňa aj v inej podobe. Najčastejším lákadlom je smoothie. V chutnom ovocnom smoothie matchu takmer neucítite. Veľkým hitom sú však koláče a torty s matchou. Nevideli ste ešte zelenú tortu? Tak si pozrite matcha tortu. Matcha je mimoriadne prospešná najmä pre naše trávenie. Upraví vám metabolizmus a zrýchli trávenie. Vy si vypijete svoju šálku čaju alebo kávy a budete sa cítiť lepšie ako kedykoľvek predtým. Zakúpte si svoju matchu ešte dnes. Priamo na totalvital.sk, kde nájdete aj cenu matcha čaju.