Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Dovolenka v karavane

Dovolenka v karavane

Trend zahraničných dovoleniek je stále v kurze. Mimoriadne obľúbenými sa ale stali aj dovolenky mimo pohodlného hotelu, v obklopení krásnej prírody. Dovolenka je práve ten čas, na ktorý sa viacerý tešia celý rok. Slnečné lúče, oddych, prechádzky a relax. Každému vyhovuje niečo iné. Niekto miluje luxus pri mory, niekto dá prednosť kúpeľom a dokonalému relaxu. My sme si vyskúšali dovolenku v objatí prírody. Po rušnom roku sme potrebovali proste vypnúť a venovať sa samy sebe. Nemali sme záujem o preplnené pláže, niekoľkohodinovú jazdu autom ani rušné priestory aquaparkov. Rozhodli sme sa vyraziť na pobyt k vode, do prírody.

lietadlo

Ticho bolo naozaj liečivé a mimoriadne príjemné, po celoročnom zhone. Dokonca aj deti si to užili. Mohli sme si vytvoriť priestor pre nás – dospelých. Ale bolo veľa času venovať sa aj deťom. Od kúpania cez loptové alebo spoločenské hry. Prechádzky a rybárčenie. Takú slobodu sme si pri mori neužili. Nevyrazili sme ale so stanom- ako na víkendový oddych. Vzali sme si karavan a vyrazili oproti dobrodružstvu. Výhody dovolenky s karavanom tu naozaj sú. Okrem toho, že sme nemuseli riešiť dovolenku mesiace vopred, sme nemuseli ani platiť drahé poplatky za ubytovanie. Karavan ale nebol o nič horší ako hotelová izba. Vďaka rozloženiu priestoru sme mohli spať pohodlne oddelený od detí.

karavan je absolútna voľnosť

Každý mal svoj kľud a súkromie ak potreboval. Plne vybavená kuchyňa nám zabezpečila horúcu kávu aj domáce jedlá. Jeden deň si dokonca vyžiadali rezne so zemiakmi. Aj keď som pôvodne bola skeptická. Varenie v takejto menšej kuchyni bolo naozaj fajn a všetko sme zvládli bez obmedzení. Nič nám nechýbalo. Kúpeľňa bola plnohodnotne zariadená. Toaleta, umývalo ale aj vnútorná sprcha. Okrem toho, hľadanie voľného miesta netrvalo dlho. Proste zastavíte na vhodnom mieste a začnete si vybaľovať. Ak ste nebrali zbytočne veľa vecí, nebudete sa zdržovať. Karavan má dostatok miesta naozaj na všetko. Od hračiek a hier cez vybavenie kuchyne až po kopu šatstva, ktoré štvorčlenná rodina na dovolenke potrebuje.