Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Zdobí Váš dom staré zábradlie? Je načase ho vymeniť

Zdobí Váš dom staré zábradlie? Je načase ho vymeniť

Retro je stále v kurze, lebo móda sa neustále opakuje. Kedy je to už ale príliš a je vhodné vymeniť zastarané doplnky a zariadenie Vášho domu? Zdobí Váš dom staré zábradlie? Robíte veľkú chybu. Zábradlie nie je vecou čisto estetickou. Primárnou funkciou zábradlia je ochrana osôb akéhokoľvek veku proti riziku možnosti úrazu. Zábradlia sa neinštalujú iba pri schodoch a schodiskách. Patria aj na balkóny či vyvýšené terasy. Ak ale majú za sebou nejaký ten rôčik, ich kvalita už nebude predpokladom na vykonávanie ich funkcie. Napríklad staré drevené zábradlia na balkónoch alebo terasách musia denno – denne odolávať vplyvom a výkyvom počasia. A že ich dokážu poriadne potrápiť.

Drevo nie je bezpečný materiál pre zábradlie

Vlhko drevu nesvedčí a nezachráni to ani povrchová farba či úprava. Drevo je prosto materiál živý, ktorý neustále pracuje. Po pár rôčkoch nás teda čaká výmena dreva za nové. Čo teda nie je veľmi ekonomické ani ekologické. A situácia sa znova opakuje. Navyše, čím je drevo staršie, tým horšie na ňom farba a lak držia a vznikajú nepekné bubliny či prázdne miesta, čo naozaj dokáže pokaziť estetiku celému exteriéru. Iné kovy, ktoré sa pred rokmi používali na výrobu zábradlí museli dostať rovnako náročnú povrchovú úpravu, aby svoje poslanie zvládli. Voda však nakoniec aj tak zvíťazila a farba prehrala svoj boj s počasím. Nehovoriac o tom, že časté poryvy vetra dokážu tieto menej vhodné kovy doslova vyfúkať a pod ťarchou opotrebenosti a oslabenia materiálu zvary praskajú. Toto je reálne riziko ohrozovania vlastného zdravia ale aj zdravia ostatných, ktorý sa o zábradlie opierajú, nakoľko samo o sebe nie je bezpečné.

Užívajte si čas s priateľmi aj na vašom novom balkóne

Vymeňte ho a nenechajte sa už ničím trápiť. Existuje materiál, ktorý tie staré schová do vrecka so zavretými očami. Reč je o nereze. Najvyšší stupeň kvality, ktorý Vám a vašej rodine môže poskytnúť moderná výroba sú práve zábradlia nerezové. Prečo práve oni? Lebo dokážu odolať poveternostným podmienkam a odolávajú korózii. Nepotrebujú žiadnu špeciálnu povrchovú úpravu. Vyžadujú iba minimálne ošetrenie. Poskytujú vysoký štandard hygieny, čo ocenia hlavne rodiny s malými deťmi. Sú ekologické a recyklovateľné. Majú viacero variánt a môžete ich kombinovať so sklom či plastom. Možnosti dizajnu sú teda otvorené a čakajú iba na vaše požiadavky a nápady. Netrápte sa teda starým zábradlím a zvoľte nové, ktoré si môžete dlho užívať bez obáv o zdravie alebo peňaženku.