Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Zalepiť neposlušné žily lepidlom patrí k moderným metódam liečby kŕčových žíl

Zalepiť neposlušné žily lepidlom patrí k moderným metódam liečby kŕčových žíl

Opuchnuté nohy, pocit ťažkých nôh, navreté žily a bolesti sú len niektoré z príznakov, že bojujete s kŕčovými žilami. Tieto fakty netreba podceňovať, ale čím skôr vyhľadať lekársku pomoc. Súčasná medicína má na tieto ťažkosti perfektný spôsob „opravy“ žíl, a tým je biologické lepidlo VenaSeal. Ide o inovatívnu metódu liečby a pred inými, klasickými technikami má viacero výhod.

Pekné nohy sú predovšetkým zdravé

Zdravotnícke lepidlo VenaSeal sa v malom množstve dodá do chorej žily, utesní ju, a tým donúti krv pretekať cez zdravé žily, takže sa zlepší celkový prietok krvi. Pred samotným zákrokom je potrebné nohu vyšetriť ultrazvukom a prípadne žilu označiť značkovačom na kožu. Oblasť vstupu katétra je nutné znecitlivieť, a tak sa podáva lokálna anestézia. Do žily sa lekár dostane kožným vpichom alebo nenápadným rezom, potom do nej zavedie Venaseal katéter a posúva ho až k bodu začiatku liečby. Pomocou ultrazvuku je možné overiť polohu katétra.

Dôvera pacienta k lekárovi je nutná

Biologické lepidlo sa potom dodáva do žily po celej dĺžke cieľového segmentu, proces lepenia sa dá sledovať ultrazvukom, kde je všetko veľmi dobre viditeľné a ten súčasne zaistí, že lepidlo sa dostane priamo na určené miesto. Táto metóda je vhodná na liečbu varixov aj v pokročilých štádiách, pacienti nie sú nútení zostať hospitalizovaní, ale ich zotavenie je veľmi rýchle, dokonca nemusia nosiť ani kompresné pančuchy. Výkon zaistí trvalé zlepšenie stavu, pri ňom nehrozia žiadne poranenia v oblasti ošetrovaných žíl, pacienti sa okamžite môžu venovať bežným činnostiam bez nejakých vážnych obmedzení. Moderná medicína už pokročila aj v oblasti „opravy“ kŕčových žíl a dnes máme k dispozícii veľmi šetrné a bezbolestné spôsoby liečby, ktoré sú kvalitné a zaistia trvalé odstránenie problému s kŕčovými žilami. Cena za zásah lepidlom VenaSeal je 1800,-eur, ale zdravie našich nôh za túto sumu predsa stojí.