Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Večer zaspať a zobudiť sa až ráno – DOKONALÝ SCENÁR

Večer zaspať a zobudiť sa až ráno – DOKONALÝ SCENÁR

Ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí si večer ľahnú do postele, zaspia v priebehu niekoľkých minút a zobudia sa až s rannými slnečnými lúčmi, ste šťastný človek. Také šťastie však, nanešťastie, nemáme všetci. Pokiaľ chcete spať čo najlepšie, držte sa nasledujúcichrád. Žena v bielom tričku sa naťahuje pri otvorenom okne

Pozrite sa pod seba

Matrac https://www.segum.sk/produkty/matrace, na ktorom spíte, musí byť pohodlný a zdravý. AK máte taký, ktorý používate už desať rokov, ani sa nemusíte unúvať zisťovať to, v akom sa nachádza stave. Takmer s istotu vám môžeme povedať, že je už nefunkčný. Preto by ste ho mali čím skôr vymeniť za nový, pohodlný a taký, ktorý bude pre vaše telo dostatočnou oporou. Konkrétny typ matraca si musíte vybrať len vy sami. Každému sa totiž spí pohodlne a dobre, na úplne inom povrchu.

Nezabudnite vyvetrať spálňu

Zlý spánok môže byť aj dôsledkom toho, že máte v spálni zlý vzduch. Pred spaním preto vždy poriadne vyvetrajte. Platí to aj v zime. Aj vtedy, by malo okno ostať otvorené minimálne dvadsať minút. Nemajte strach, určite nezamrznete.

Urobte si poriadok na posteli

Na posteli by ste mali mať dokonalý poriadok. Nehovoríme o dni, ale práve o noci. Vankúš a paplón, to sú dve veci, ktoré budete potrebovať. Všetko ostatné je už navyše. Z postele by ste preto mali vyhodiť plyšové hračky, malé vankúšiky a deky, ktoré nikto nepoužíva. Na posteli by ste mali mať jednoducho dostatok priestoru a pohodlie. Na to nezabúdajte a neuprednostňujte dizajn, pred praktickou stránkou veci. Biela nízka posteľ s hnedým manželským matracom

Kúpte si kvalitné posteľné obliečky

Nie len matrac, ale aj obliečky rozhodujú o tom, či sa vám bude spať pohodlne. Ideálne sú materiály, ktoré dokážu pohltiť čo najväčšie množstvo potu. Tie sa totiž postarajú o to, aby ste neboli spotení vy a koniec koncov, ani váš matrac, ktorý sa čistí o čosi náročnejšie. Vhodná je bavlna alebo ľan. Hovoríme samozrejme o plachte aj obliečkach na paplón a vankúše.