Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Úsporné svietidlá do každej miestnosti

Úsporné svietidlá do každej miestnosti

v v=“Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>

Z dlhodobejšej perspektívy nezohráva najdôležitejšiu úlohu počiatočná investícia pri kúpe, ale skôr následné úsporné vlastnosti a dlhá životnosť. To platí aj v prípade osvetlenia a dnes už veľmi dobre známych led svietidiel.
Vieme, že tie majú tendenciu efektívne šetriť elektrickou energiou z dlhodobého hľadiska aj napriek tomu, že najmä pred pár rokmi predstavovali v porovnaní s klasickými žiarovkami vyššie obstarávacie náklady. Dnes je však ich návratnosť veľmi rýchla a do kariet ich majiteľom rozhodne hrá aj dlhá životnosť žiarenia, ktorá sa odhaduje na circa 30 000 až 50 000 hodín žiarenia.Posteľ, spálňa, osvetlenie.jpg
Led svetlá sa hodia do každej miestnosti
Poskytujú praktické využitie v rôznych priestoroch. Okrem výmeny klasických žiaroviek za „ledky“ so závitom e27 je pomerne známe a časté osvetlenie kuchynskej linky šikovnými led pásikmi, ktoré do kuchyne neprinesú len atraktívny dizajn, ale rovnako už zmienenú pravidelnú úsporu energií.
Tá je špecifická vlastne pre každý produkt z rady LED, ktorý za zdroj žiarenia používa diódy.
Pásiky je možné využiť v širokej spojitosti, spravidla ako podsvietenie. Či už poličiek, obývacej steny, tak aj schodiska, skiel v kúpeľni, ale takisto môžeme vravieť o funkčnom podsvietení obrazoviek televízora či monitora,… a možností je ešte viac. Svetlo v miestnosti.jpg
Nezabúdajme, že LED technológia značne rozšírili svoju platformu a dnes sa viaže prakticky ku každému typu osvetlenia, výnimku netvoria ani reflektory, panely či trubice. Samozrejmosťou sú bežné žiarovky, pričom najmä tie so závitom e27 sa podstatne nelíšia od tých klasických. Rozdielom sú pochopiteľne nadradenejšie vlastnosti spojené s oveľa vyššou životnosťou, nižšou spotrebou a faktom, že led žiarovka dokáže byť z celkového hľadiska o 90 % efektívnejšia. Drvivú alebo prakticky celú spotrebu energie minie na svetlo, pričom jej predchodca spotreboval až 95% do tepelných vlastností.