Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Trápi vás alergia? Nezabúdajte na to ani vo vašej spálni

Trápi vás alergia? Nezabúdajte na to ani vo vašej spálni

Poznáme mnoho druhov alergií. Pri každej z nich je liečba o niečo odlišná, avšak pri všetkých platí i jedno spoločné pravidlo, a to hygiena. Miesto, ktoré dokáže k vzniku alergie prispieť, no i zhoršiť váš aktuálny stav, je nepochybne spálňa, konkrétne vaša posteľ. Ak chcete tomuto ochoreniu predchádzať alebo ním už trpíte a chcete pre svoje zdravie urobiť čo najviac, zainvestuje o niečo viac do svojho matraca.

Pes zabalený v deke, sediaci na posteli.jpg

Odpoveď nájdete v prírode

Jednoznačnou voľbou pre všetkých alergikov sú latexové matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/latex-gumokokos. Kaučuk je prirodzene antibakteriálny materiál, vďaka čomu zabraňuje množeniu baktérií, plesní a iných alergénov. Tieto matrace sú vyrábané z prírodného alebo syntetického latexu, respektíve latexovej peny. Najčastejšie sa však stretnete s kúskami, v ktorých sú tieto dva typy latexu kombinované. Nemusíte sa obávať toho, že umelo vyrobená latexová pena znižuje kvalitu matraca.

Latex má ešte jednu veľmi dobrú vlastnosť, a tou je jeho vzdušnosť. Netreba vysvetľovať to, že vzdušný materiál omnoho rýchlejšie preschne a navyše vytvára nežiaduce prostredie pre spomínané alergény.
Možno sa pýtate, odkiaľ sa vo vašej posteli zoberie vlhkosť. Je to veľmi prosté. Počas noci sa naše telo potí až trojnásobne viac ako počas dňa. Pot sa musí logicky niekam vpiť. V tomto prípade je to práve matrac. Istú časť síce zachytia aj periny, tie však môžete bez problémov hodiť do práčky a vyprať.

Posteľ s bielou posteľnou bielizňou.jpg

Latexové matrace majú aj iné výhody

Matrace vyrobené z latexovej peny majú aj iné plusy. V prvom rade ide o ich dlhú životnosť. V porovnaní s klasickou polyuretánovou penou, je to až päťnásobne dlhší čas. Tento materiál je totiž extrémne pevný a odolný, vďaka čomu si môže omnoho dlhšie zachovávať svoj tvar.
Latex ocenia aj tí, ktorí majú problém s chrbticou. Ide totiž o materiál, ktorý sa dokáže vášmu telu prispôsobiť podobne ako pamäťová pena.