Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Sklo ako moderný, no zároveň vkusný a funkčný trend dnešných interiérov

Sklo ako moderný, no zároveň vkusný a funkčný trend dnešných interiérov

Interiéry, exteriéry a ich výbava či prevedenie z hľadiska trendov prináša stále nové nápady. Aj keď sa trendy môžu meniť, tie najlepšie z nich pretrvávajú. Základom vkusných a zároveň funkčných prvkov je ich materiál. Možno si pamätáte, že prednedávnom bolo v kurze najmä drevo a ihneď bolo vidieť drevené prvky v širokom prevedení, avšak ako je to s trendovým a nadmieru elegantným materiálom, akým je sklo?Sklenený stolík, knižka.jpg
To sa vďaka svojej estetickej a vizuálnej stránke teší rastúcej popularite a zároveň ide tiež o trend, ktorý je stále aktuálny a je vidieť, že aj sklenený materiál so sebou prináša množstvo moderných a zaujímavých prvkov, ktoré viditeľne osvetlia, ale tiež výrazne zmodernizujú a skrášlia priestory, v ktorých sa nachádzajú. Takýmto moderným a štýlovým prvkom sú napríklad aj sklenené zábradlia.
Trendy sa však menia, avšak je zrejmé, že sklo ako aj drevo zostanú veľmi štýlovou voľbou aj v blízkej budúcnosti.
Pozrime sa však konkrétnejšie práve na druhý zmienený trend, respektíve výnimočný materiál, akým je sklo. Prečo sa teší popularite a prečo má tendenciu zostať obľúbeným na dlhý čas? Odpoveď nám poskytne charakteristika jeho originálnych a vo väčšine prípadov ťažko nahraditeľných vlastností.
Sklo prevzdušňuje priestor a vytvára celkovo príjemnejšiu atmosféru v konkrétnej miestnosti. Miesto stiesnene pôsobiacich a dusných priestorov prichádza sviežosť, modernosť a pocit ľahkosti. Podstatnú stránku zohráva tiež optické zväčšenie miestnosti.Sklenený nábytok.jpg
Sklo prepúšťa svetlo, čo je zároveň ďalším z faktorov vytvorenia sympatických a jasných priestorov, ktoré sa vyhýbajú tmavému efektu a nedostatku svetla. Aj svetlo je výrazným prvkom ľahkosti a je navyše potrebné najmä z hľadiska pevného psychického zdravia.
Sklo je nenáročné na údržbu, čo je plus v mnohých formách prevedenia, no spomeňme napríklad kuchynské zásteny. Tie sú odolné voči bežným nečistotám, k akým sa radí mastnosť, vlhkosť či špina.