Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Prečo je v domácnosti dôležité kvalitné vetranie? Povieme vám, ako ho zabezpečiť

Prečo je v domácnosti dôležité kvalitné vetranie? Povieme vám, ako ho zabezpečiť

Kvalitný vzduch v domácnosti je dôležitým základom pre dobré zdravie, a to nielen fyzické, no aj to duševné. Možno by sa mohlo zdať, že ide o banalitu, ktorá je prirodzenou súčasťou života, avšak opak je pravdou. Nie vždy sa totiž dá vetrať dostatočne. V uzavretých priestoroch sa tak často hromadí CO2, prach, vlhkosť a ďalšie nečistoty, ktoré môžu kvalitu nášho ovzdušia mierne zhoršovať. Najmä v zimných mesiacoch je predsa nemožné vetrať stále. Jednak kvôli prichádzajúcemu chladu, a jednak kvôli vyhrievaniu miestností, ktoré sa tak stáva omnoho menej efektívne. Úniky tepla sú mnohokrát drahé a nadbytočné. Poďme sa však najskôr pozrieť na to, aké benefity má čistý vzduch a vetranie v domácnosti, a potom vám prezradíme aj to, ako ho profesionálne a kvalitne zabezpečiť.

rekupace

Zdravotné účinky čistého vzduchu

Mnohokrát sa človek za čistým vzduchom musí vybrať z mesta niekam ďalej do prírody alebo do hôr. Čistý vzduch príjemne osviežuje a regeneruje telo, prečistí ho od toxínov a dodá mu novú energiu. Prísun pravidelného vetrania a čistého vzduchu pomáha na ceste k zníženiu rizika alergií, menším problémom s dýchaním alebo bolesťami hlavy. Človek má zrazu viacej energie, vie sa lepšie sústrediť, čo je veľmi dôležité napríklad pre študentov alebo ľudí, ktorí pracujú z domu. Dobrá cirkulácia vzduchu v domácnosti, a to najmä v noci pomáha zlepšiť kvalitu spánku, zaspávania a odpočinku. Rovnako sa cez vetranie, ktoré je sofistikované dá zlepšiť imunita a prispieť k duševnému zdraviu – menej strasu, napätia, úzkostí a podobne.

centralni rekupace

Ako teda zabezpečiť čerstvý vzduch v domácnosti?

Ideálnym spôsobom je zavedenie vetrania s rekuperáciou, ktoré predstavuje profesionálny systém vetrania s filtráciou a výmenníkom tepla. Tento systém je schopný zabezpečiť neustále kvalitné vetranie a prísun čerstvého vzduchu bez škodlivých čiastočiek. Kvalita prostredia, ktoré doma máme sa tak mnohonásobne zhodnotí. Takýmto vetraním navyše nebudete prichádzať ani o vzácne teplo. Rekuperačné jednotky sa dajú umiestniť rôznym spôsobom, v rôznych miestnostiach alebo aj v celom dome.