Zažívate absurdné situácie, máte skúsenosti s výchovou detí alebo ste sa práve vrátili z exotickej dovolenky? O svoje zážitky sa môžete podeliť na našom webe.
Aké okná? Predsa hliníkové!

Aké okná? Predsa hliníkové!

Plastové okná sa radia k najčastejším voľbám slovenských spotrebiteľov. Poskytujú dobré izolačné vlastnosti, no prioritným dôvodom záujmu je predovšetkým ich nižšia cena. A napríklad ak sa stavia novostavba alebo činžiak, siahne sa po tejto cenovo prístupnej voľbe. Lenže napríklad na rodinných domoch zvykneme vidieť aj iné možnosti, originálne a veľmi štýlovo tu pôsobia hlavne hlinikove okna https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/hlinikove-okna-a-dvere/.

žena hľadí z okna

Tie sa svojim dizajnom dokonale prispôsobia modernejším stavbám a hlavne požiadavkám, akým je výroba okien veľkých alebo atypických tvarov. V každom prípade ide o štýlovú voľbu a záležitosť trendového dizajnu. Ale nielen to!

  • Hliníkové rámy sú špecifické svojou ľahkosťou, zároveň predstavujú odolnosť a dlhú životnosť.

Spoľahlivo si poradia s vonkajšími podmienkami a nepodliehajú rýchlemu poškodeniu. Na rozdiel od materiálov, akým je napríklad drevo pritom predstavujú minimálne náročnú údržbu. Vďaka týmto rámom dokážu okná vydržať s odhadom 80 až 100 rokov, pričom v prípade plastových sa udáva životnosť cca 30 rokov.

Hliník je ľahký, dobre tvarovateľný a univerzálny materiál. Predstavuje preto širšie možnosti z hľadiska výroby špecifického dizajnu. Predstavuje praktickú manipuláciu pri výrobe okien a zároveň možnosť zhotoviť ich na mieru podľa konkrétnejších požiadaviek. To znamená príležitosť použiť veľké sklá a tie nadrozmerných veľkostí.

  • Pokiaľ je pri výbere okien vašou prioritou dizajn a veľké sklá, zvoliť tento materiál je jednoznačne správna voľba.

dážď na okn

Z hľadiska dizajnu výroba hliníkových okien v podstate nepozná obmedzenia. Oproti iným dostupným alternatívam predstavuje širšiu škálu riešení, či už sa zameriame na konkrétny tvar, farbu alebo celkové prevedenie. Aby sme však spomenuli aj funkčné výhody takéhoto prevedenia, oceniteľnou vlastnosťou je tu predovšetkým odolnosť. Ide o materiál, ktorý sa používa takisto pri zhotovení bezpečnostných a protipožiarnych systémov.