Domáci majstri sa snažili vyrábať a zostrojiť také výrobky, ktoré nebolo možné zohnať bežne v obchodoch, preto si zháňali súčiastky a majstrovali doma v dielňach. Častokrát tak vznikali veľmi netradičné a originálne veci, ktoré nikto iný okrem autora nevlastnil. V súčasnosti sa s týmto nedostatkom netrápime, navštívime obchod alebo eshop a tam si vyberáme. Spomínané svetlá sa rokmi tiež menili a dnes si užívame výhody LED technológie, ktorá má všetky atribúty moderného a úsporného osvetlenia. Pásiky sú na trhu už nejaký ten čas a svojich zákazníkov si získali okamžite. Prvý moment, ktorým zaujali, je ich tvar, ktorý nemal v minulosti obdobu. Práve ten dovoľuje použiť ich na mnohých, nedostupných miestach, aby vniesli svetlo všade, pod poličky, za garniže, do vitrín, okolo zrkadiel a na mnoho podobných miest.

Teplá biela je jednou z možností

Hlavný zdroj osvetlenia môže byť aj pásik, ak si vyberiete správny typ SMD diód, veľkosť alebo voľbu farieb či svetelný tok. Použitím pásikov v sadrokartónovom podhľade či stene neublížite interiéru, ale vnesiete doň svetlo nenásilným spôsobom. Nenápadné ukrytie do ozdobných líšt bude bonusom ich elegantnej inštalácie. Ovládanie je diaľkovým ovládačom, nielen zapínanie či vypínanie, ale aj iné funkcie, napríklad zmena intenzity svetla či prechody medzi odtieňmi farieb.

Avantgardné riešenie lustra

Biele pásiky majú alternatívy v neutrálnej, teplej či studenej farbe, na predaj sú však aj farebné, RGB, RGB-W, PROFI, Dual White typy LED pásikov, ktorými si vytvoríte doma atmosféru podľa toho ako vám to momentálne vyhovuje. Zvoliť si môžete aj prechod z farby do inej farby, čo sa nazýva aj „farebná hudba“, ktorou priestor ožije. Na montáž si zabezpečte led pásik iba obojstrannú lepiacu pásku, ktorou pásiky prilepíte ich zadnou stranou presne tam, kde je to najvhodnejšie. Flexibilita pri inštalácii pásikov dáva netušené možnosti ich umiestňovania aj na tie najnemožnejšie miesta, čo sa prejaví ako originálne spestrenie už existujúceho interiéru. Pri nákupe týchto svietidiel však nebudete musieť vybieliť účet, sú prístupné pre každého zákazníka, ktorý si chce svoje prostredie vylepšiť sám.